Araba

2021eko Arabako Bertsolari Txapelketako KANPORAKETAK

2021eko Arabako Bertsolari Txapelketan 18 bertsolarik parte hartuko dute, 27k izena eman dute eta urrian jokatuko diren 4 kanporaketan 12 bertsolari sailkatuko dira, 2019ko txapelketako finalistak zuzenean sailkatuta daude.

SAIOETAN IZEN EMATEA:

Saioak doan izango dira baina aforoa kontrolatu ahal izateko izena eman beharko da jarraian ageri diren linketan edo 675707971 zenbakian. 

1.kanporaketa, LEGUTIO, urriak 23, ostirala, 20:00, Kultur Etxean AFOROA BETEA

2.kanporaketa, DULANTZI, urriak 24, larunbata, 18:30, Kultur Etxean

3.kanporaketa, ZIGOITIA, urriak 25, igandea, 18:30, Kultur Etxean

4.kanporaketa, KANPEZU, urriak 31, larunbata, 18:30, Kultur Etxean

 

menu parte hartzaileakmenu saioakmenu sailkapenamenu informazioa

Datorren urtarrilean hasiera emango zaion 2021eko Arabako Bertsolari Txapelketari, 18 bertsolarik parte hartuko dute. 21 bertsolari lehiatuko dira urriaren 23, 24, 25 eta 31n jokatuko diren 4 kanporaketetan. 12 bertsolari sailkatuko dira, 2019ko finalistak zuzenean sailkatuta daude.

2019ko txapelketako sailkapenaren arabera osatu dira kanporaketak. 2019ko txapelketan parte hartu ez zuten bertsolariak sailkapenaren bukaeran kokatu dira hurrenkera alfabetikoan. 

 

Kanporaketetan, saio bakoitzeko irabazlea zuzenean sailkatuko da eta gainontzeko bertsolariak puntuazioaren arabera sailkatuko dira. 2019ko txapelketako 6 finalistek izena eman dute 2021eko txapelketan parte hartzeko, beraz, 12 bertsolari sailkatuko dira.

4 kanporaketak 4 egunetan banatuta, Legutio, Dulantzi, Zigoitia eta Kanpezun jokatuko dira.

 

menu parte hartzaileak

BERTSOLARIAK

21 bertsolari lehiatuko dira kanporaketetan.

1.kanporaketa: Aitor Ugarte, Felipe Zelaieta, Jon Ruiz de Pinedo, Ander Aranburu, Xabi Lasa eta Eli Zaldua

2.kanporaketa:  Beñat Garaio, Unai Anda, Unai Bengoetxea, Oier Arbina eta Danel Herrarte eta Oihane Perea.  

3.kanporaketa: Andere Arriolabengoa, Manu Bendala, Martin Abarrategi, Unai Gomez, Unai Mendibil eta Peru Abarrategi.

4.kanporaketa: Rikardo Gonzalez De Durana, Irati Anda, Xabier Antia, Mikel Martin, Aitor Najera eta Aroa Arrizubieta

 

GAI-JARTZAILEAK

Lierni Altuna, Kristina Arteaga, Oier Azkarraga, Eli PlazaolaNieves del Alamo, Aintzane Irazusta, Etxaun Otaño, Arantxa Sobrino, Oier Suarez, Marta Ugarte 

EPAILEAK

 Egoitz Iradier, Patxi Aizprua eta Iker Elexpuru

 

menu saioak

4 kanporaketa

1.kanporaketa
Urriak 23, ostirala, 20:00,
Legutioko Kultur Etxean

 

Bertsolariak: Aitor UgarteFelipe ZelaietaJon Ruiz de Pinedo, Ander Aranburu, Xabi Lasa eta Eli Zaldua

Aurkezlea: Lierni Altuna

Epaileak:  Egoitz IradierPatxi Aizprua eta Iker Elexpuru

Aitor Ugarte izan da izan zen lehen saio honetako  irabazlea, beraz, zuzenean sailkatu da urtarrilean hasiko den txapelketara. Bertsolariek lortutako puntuazioak ondorengoak izan ziren: 204 puntu Aitor Ugarte, Felipe Zelaieta 173 puntu, Eli Zaldua 160 puntu, Ander Aranburu 158 puntu, Jon Ruiz de Pinedo 155,5 puntu eta Xabier Lasa 148,5 puntu.

 

 

 

 

 

2.kanporaketa

Urriak 24, larunbata, 18:30ean
Dulantziko Kultur Etxean

 

Bertsolariak:  Beñat GaraioUnai AndaUnai BengoetxeaOier Arbina eta Danel Herrarte eta Oihane Perea.  

Aurkezlea: Eli Plazaola

Epaileak:  Egoitz IradierPatxi Aizprua eta Iker Elexpuru

 

 

3.kanporaketa
Urriak 25, igandea, 18:30ean
Zigoitiko Kultur Etxean

 

Bertsolariak:  Andere ArriolabengoaManu BendalaMartin AbarrategiUnai GomezUnai Mendibil eta Peru Abarrategi.

Aurkezlea: Oier Azkarraga

Epaileak:  Egoitz IradierPatxi Aizprua eta Iker Elexpuru


 

 

4.kanporaketa
Urriak 31, larunbata, 18:30ean
Kanpezuko Kultur Etxean

 

Bertsolariak: Rikardo Gonzalez De DuranaIrati Anda, Xabier AntiaMikel MartinAitor Najera eta Aroa Arrizubieta.

Aurkezlea: Arantxa Sobrino

Epaileak:  Egoitz IradierPatxi Aizprua eta Iker Elexpuru

 

  

menu sailkapena

Kanporaketa bakoitzeko irabazlea zuzenean sailkatuko da eta gainontzeko bertsolariak puntuazioaren arabera sailkatuko dira. Guztira 12 sailkatuko dira. Izena eman duten 2019ko 6 finalistak sailkatuta daude (Iñaki Viñaspre, Manex Agirre, Xabi Igoa, Oihane Perea, Peru Abarrategi eta Aroa Arrizubieta) 

1. Aitor Ugarte, 204 puntu (1.kanporaketako irabazlea)

2. Felipe Zelaieta, 173 puntu

3. Eli Zaldua, 160 puntu

4. Ander Aranburu, 158 puntu

5. Jon Ruiz de Pinedo 155,5 puntu

6. Xabier Lasa 148,5 puntu

menu informazioa

EGIN BEHARREKO LANAK

10 bertso puntuagarri

Binaka, gaia emanda, hiruna bertso zortziko handian.
Binaka, gaia emanda, hiruna bertso zortziko txikian.
Bakarka, hasierako puntua emanda, bertso bina zortziko txikian.
Bakarka, gaia emanda, bertso bina neurri librean.

HISTORIA

Hemen topatuko dituzu noiz hasi zen, helburuak, argazkiak...

                    facebook abe  twiter abe  

Agenda

2020-10-24 Dulantzi Txapelketa

Arabako Bertsolari Txapelketa 2021. 2. kanporaketa

2020-10-25 Zigoitia Txapelketa

Arabako Bertsolari Txapelketa 2021. 3. kanporaketa

2020-10-25 Gasteiz Berezia

"Gorria" flamenkoa eta bertsoa

2020-10-31 Kanpezu Txapelketa

Arabako Bertsolari Txapelketa 2021. 4. kanporaketa

2020-11-13 Aramaio Jaialdia

Euskaraldiaren baitan, bertso-saioa

Agenda osoa hemen