Bertsozale.eus Bertsozale Elkartea

Bizkaia

Udabarriko fasearen sailkapena

 

SailkapenaBertsolariakPuntuak
        1 Imanol Uria Albizuri 189
        2 Nerea Ibarzabal Salegi 188,5
        3 Arrate Illaro Etxebarria 188
        4 Joseba Artza Zubillaga 183,5
        5 Malen Amenabar Larrañaga 183
        6 Garikoitz Sarriugarte Onaindia 182
        7 Mikel Goiriena Larrazabal 180
        8 Ander Elortegi Garatea 179,25
        9 Peru Vidal Gurrutxaga 178,25
        10 Aitor Bizkarra Ruiz 176,75
        11 Inazio Vidal Gurrutxaga 176,5
        12 Mikel Retolaza Etxebarria 174,5
        13 Igor Menika Bengoetxea 173,5
        14 Iñaki Iturriotz Zuluaga 172
        15 Txaber Altube Sarrionandia 171
        16 Julen Erezuma Arzanegi 169,5
        17 Joseba Barandiaran Andueza 169
        18 Arkaitz Zipitria Mendizabal 168,5
        19 Josu Landeta Egurrola 168
        20 Eneko Arrate Sololuze 166,5
        21 Beñat Vidal Gurrutxaga 166
        22 Txaber Ormazabal Villanueva 164,5
        23 Beñat Romero Maguregi 163
        24 Aissa Intxausti Aburruza 161,5
        25 Paule Ixiar Loizaga Legarra 161
        26 Asier Galarza Garai 161
        27 Unai Mendiburu Valor 160,5
        28 Julen Ibarguengoitia Ordorika 159,50
        29 Lander Ibarluzea Bikandi 'Aitxulua' 159,50
        30 Ion Barrocal Besga 157,5
        31 Itxaso Paia Ruiz 156,5
        32 Nuria Cortada Ibañez 155,5
        33 Ander Aldazabal Olabarri 155
        34 Aitor Arrutia Azkueta 153
        35 Peio Arondo Barandiaran 150,5
        36 Ibon Larrazabal Landa 'Larra' 148
        37 Igor Galarza Intxausti 148
        38 Jone Larrinaga Dañobeitia 147,50
        39 Mikel Galartza Idirin 146,25
        40 Ekaitz Larrazabal Gutierrez 'Katxo' 145,5
        41 Iker Garitagoitia Astigarraga 144,5
        42 Illart Gumuzio Larrazabal 142,5
        43 Aitor Esteban Etxebarria 142,5
        44 Xabier Irakulis Agirre 139,5
        45 Gurutz Uruburu Ibarguengoitia 137
        46 Axier Goñi Arsuaga 136
        47 Aitor Ruiz Urizar 133,5
        48 Imanol Arrutia Azkueta 132
        49 Peio Azkarate Elejabarrieta 132
        50 Koldo Gezuraga Seijido 132
        51 Joanes Igeregi Santamaria 131
        52 Iñaki Lersundi Arrizabalaga 130
        53 Galder Bilbao Martinez 'Txapi' 125,5
        54 Jon Larrabide Fuldain 111
        55 Bikain Urkiri Etxebarria 94,5
        56 Dani de Miguel Avecilla 94

 

Taulan behin betiko sailkapena ageri da. Lehenengo 25ak sailkatuko dira Udagoieneko Fasera. Beste bost, inoiz finalista izandakoak izango dira.

Udabarriko faseko bertsolariak puntuazioaren arabera sailkatzen dira Udagoieneko Fasera.