Bertso korrika zirkuitoa 2015

ARABA

Martxoak 13, Laudio. 20:00etan Arrañope tabernan

Bertsolariak: Asier Rubio, Izar Mendiguren, Manex Agirre, Ainhoa Comas.

Gai emailea: Unai Mendibil.

Antolatzaileak: Laudioko bertso-eskola eta AEK euskaltegia.


Martxoak 14, Kanpezu. 19:30ean B-17 tabernan

Bertsolariak: Iñaki Gurrutxaga, Aitzol Barandiaran (Bi Bala).

Antolatzaileak: Kanpezuko bertso-eskola eta AEK euskaltegia.

 

Martxoak 14, Agurain. 22:30ean Herriko tabernan

Bertsolariak: Oihane Perea, Onintza Enbeita, Xabi Paya, Ruben Sanchez.

Gai emailea: Oier Suarez.

Antolatzaileak: Aguraingo bertso-eskola eta AEK euskaltegia.

 

Martxoak 14, Oion. 20:00etan Txoko tabernan

Bertsolariak:Zigor Enbeita,Manex Agirre, Orlando Arreitunandia, Iker Olabarrieta, Unai Bengoetxea.

Gai emailea: Arantxa Sobrino.

Antolatzaileak: Oiongo bertso-eskola eta IKA euskaltegia.

 

BIZKAIA


Martxoak 5, Durango. 19:30ean, Plateruenan.

Bertsolariak:Igor Elortza, Miren Amuriza,Unai Iturriaga, Manu Goiogana.

Antolatzaileak: Durangaldeko bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 9, Derio. 20:00etan Kultur Birikan

Bertsolariak: Larrabetzuko bertso-eskolako kideak.

Antolatzaileak: Larrabetzuko bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 10, Gernika-Lumo. 19:30ean, Elai Aretoan

Bertsolariak: Etxahun Lekue, Miren Amuriza, Koldo Gezuraga, Fredi Paia.

Antolatzaileak: Gernikako bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 12, Barakaldo. 20:00etan, Ibarrakaldun.

Bertsolariak: Aitor arrutia, Idoia Anzorandia.

Gai emaileak: Aitor Gorostiza eta Oihana Anzorandia

Antolatzaileak: Barakaldoko bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 12, Galdakao. 19:00etan, bertso poteoa Gandasegi aretoan.

Antolatzaileak: Galdakaoko bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 13, Zornotza. 19:00etan, bertso triki-poteoa tabernetan zehar.

Bertsolariak: Eta Abar bertso-eskolako kideak.

Antolatzaileak: Zornotzako bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 13, Algorta. 21:00etan bertso afaria, Kasinon.

Bertsolariak: Imanol Uria, Inazio Vidal, Ekaitz Larrazabal "Katxo"

Antolatzaileak: Algortako Bertsolari Eskola (ALBE) eta AEK.

 

Martxoak 13, Balmaseda. 19:30ean, bertso-poteo desafioa Skamata tabernatik hasita

Bertsolariak: Kilika bertso eskola, Trapagako Gerrilla bertso eskola eta Zallako bertso eskolako kideak

Antolatzaileak: Zallako bertso-eskola eta AEK.

 

Martxoak 18, Erromo. 19:30ean bertso poteoa, Gure Etxea tabernatik hasita

Bertsolariak: Peru Vidal, Jone Uria. Herriko musikariek lagunduta.

Antolatzaileak: ALBE eta AEK.

 

Martxoak 27, Bilbo. 19:30ean. San Inazio auzoko Kabi Tabernan 

Bertsolariak: Onintza Enbeita, Ander Elortegi, Amaia Iturriotz.

Antolatzaileak: Bertsozale Elkartea eta AEK.

 

Martxoak 28, Arrigorriaga. 15:00etan bertso-bazkaria Juan XXIII plazan.

Bertsolariak: Fredi Paia, Miren Amuriza, Andere Molinuevo eta Iker Garitagoitia.

Antolatzaileak: Arrigorriagako bertso-eskola eta AEK.

 

GIPUZKOA

 

Otsailak 25, Ordizia. 18:30ean Euskaltegian hasi eta tabernetan segiz

 II. Atera herriarteko bertsolari txapelketako finalisten errebantxa. Gabiria Vs Zumarraga-Urretxu.

Bertsolariak: Gabiriako taldeanJokin Murua, Gorka Maiz eta Mikel Asurabarrena. Zumarraga-Urretxuko taldean Gorka Ojanguren, Beñat Torres eta Maialen Akizu.

Gai emaileak: Ainhoa Mujika eta Odei Lopez

Antolatzaileak: Goierriko bertso-eskola, Argiberri Elkartea eta Ordiziako AEK.

 

Martxoak 6, Andoain. 22:30ean Iruberri tabernan.

Bertsolariak: Asier Azpiroz, Ane Labaka, Beñat Iguaran vs Jon Beloki, Haritz Eskudero, Jon Eskudero.

Gai emailea: Iñaki Otaegi

Antolatzaileak: Andoaingo bertso-eskola eta AEK euskaltegia.

 

Martxoak 6, Getaria. 19:00etan triki poteoa, 22:00etan afaria Berdura plazan.

Bertsolariak: Amets Arzallus, Unai Iturriaga

Sarerak: 15 euro. Taxko eta Sokoa tabernan. Erosteko epea: martxoak 4.

 

Martxoak 11, Eibar. 19:00etan Kultun

Bertsolariak: Julen Zelaieta, Iñigo Manzisidor "Mantxi", Eli Pagola.

Gai emailea: Jokin Bergara

Antolatzaileak: Hankamotxak bertso-eskola, Arrate Kultur Elkartea, Kultu.

 

Martxoak 13, Arrasate. 19:30ean Jai Zale tabernan

Bertsolariak: Ane Zuazubizkar, Maddi Sarasua,Xabi Igoa, Martin Berrizbeitia

Gai emailea: Maddi Labayen

Antolatzaileak: Arrasateko bertso-eskola eta AEK euskaltegia.

  

Martxoak 13, Eibar. 21:00etan bertso afaria, Kultun

Bertsolariak: Unai Iturriaga eta Andoni Egaña.

Gai emailea: Jon Mikel Mujika.

Antolatzaileak: Hankamotxak bertso-eskola, Arrate Kultur Elkartea.

 

Martxoak 13, Larraul. 19:00etan ostatuan.

Pintxo jatea eta bertso saioa.

Bertsolariak: Agin Laburu,Unai Mendizabal, Amaia Agirre.

Antolatzaileak: Larraulgo bertso taldea, eta euskaltegia.

 

Martxoak 13, Lasarte. 22:30ean Jalgi tabernan

Bertsolariak: Ane Labaka, Asier Azpiroz,Unai Mendizabal

Gai emailea:Amaia Agirre

Antolatzaileak: Lasarteko bertso-eskola eta AEK euskaltegia.

 

NAFARROA

 

Martxoak 11, Lizarra. 19:00etan Bota Elkartean.

Bertsolariak: Ixak Etxeberria, Pello Etxaniz, Joxema Leitza eta Aitor Irazustabarrena.

Gai emailea: Aitor Goya.

Antolatzaileak: Lizarrako bertso-eskola eta euskaltegia.

 

Martxoak 13, Elizondo. 22:00etan Intza ostatuan.

Bertsolariak:Julio Soto,Xabier Maia, Jon Barberena eta Kotte Plaza.

Antolatzaileak: Baztango bertso-eskola eta euskaltegia.

 

Martxoak 20, Astiz. 21:00etan bertso afaria, aterpetxean.

Bertsolariak: Migel Mari Elosegi “Luze”, Ander Fuentes “Itturri”, Oskar Estanga eta Larraungo bertso-eskolako kideak.

Gai emailea: Arkaitz Goikoetxea.

Antolatzaileak: Larraungo bertso-eskola eta euskaltegia.

 

LAPURDI

 

Otsailak 11, Hendaia. 18:30ean bertso trama, Bakar Xoko ostatuan.

Bertsolariak: Odei Barroso, Miren Artetxe, Egoitz Zelaia.

Gai emailea: Aitziber Zapiain

Antolatzaileak: Hendaiako AEK eta Bakar Xoko ostatua.

 

Martxoak 8, Itsasu. 16:30ean Bertsopoly saioa, Goxoki Gaztetxean.

Bertsolariak: Battit Crouspere, Maddi Sarasua, Lur Renteria, Xan Alkhat, Ortzi Idoate,Ainhoa Sarasua, Patxi Iriart, Maddalen Arzallus, Eneritz Zabaleta.

Gai emailea: Joana Itzaina.

 

Martxoak 13, Azkaine. 20:00etan BertsoRaklet, Gaztetxean.

Bertsolariak: Maddalen Arzallus Antia, Odei Barroso Gomila eta Aitor Servier Etxexuri..

Gai emailea: Ortzi Murua.

 

ZUBEROA

 

Martxoak 7, Urdiñarbe. 19:00etan Gaualdi Pedagogikoa, Bil Xokoa Elkartean.

Gaualdia Erik Etxartek gidatuko du. Bertsolariak: Joanes Etxebarria eta Xan Alkhat.